Bitcoin’s Potential as an Inflation Hedge is a Route to Massive Prices

Bitcoin stał się spekulacyjnym aktywem inwestycyjnym, mimo że został stworzony jako cyfrowa waluta o charakterze pieniężnym. Nie ma nic złego w tym postępie, zwłaszcza że jest on napędzany przez społeczność i najlepiej wykorzystuje monetę w jej obecnym kształcie, ale wyznaczył jej drogę na przyszłość.

Jeśli Bitcoin ma pozostać w obozie „cyfrowego złota“, a aktywami z łańcucha blokowego, które mają być używane na co dzień, będą stabilne monety lub CBDC, to cena Bitcoinu i jego rynek będą poruszać się wraz z potencjałem monet.

Ten potencjał będzie wszystko o tym, jak dobrze może działać jako sklep z wartością i co ciekawe, Bitcoin jest wewnętrznie udowodnić swoją wartość jako sklep z wartością i to jest udowodnione przez inwestorów takich jak Paul Tudor Jones. Ale na zewnątrz, arena oszczędności i obecne rynki finansowe sprawiają, że jest to nieprzyjemne dla tych, którzy chcą zachować wartość w swoich pieniądzach.

To nagle sprawia, że niestabilna wartość i wahania cen Bitcoin Revolution są tym bardziej istotne, że ludzie będą chcieli aktywów, o których wiadomo, że rosną i rosną wbrew ogólnym trendom rynkowym – a jeśli chodzi o Bitcoin’a, to będzie musiał być szybki.

To z tego powodu Tyler i Cameron Winklevoss, znani przedsiębiorcy internetowi i krypto-miliarderzy, uważają, że słabość amerykańskiego systemu finansowego i inne czynniki oznaczają, że Bitcoin może pewnego dnia osiągnąć 500.000 dolarów za monetę.

Uszkodzenie pieniędzy

Bitcoin znajduje się w ciekawym momencie w globalnej ewolucji finansów. Cyfrowy składnik aktywów udowodnił, że ma potencjał do normalizacji i legitymizacji jako aktywo inwestycyjne, ale jest również o tym narracja popchnięta wzdłuż jak stopy procentowe głowa do zera, a być może negatywne.

Co więcej, drukowanie pieniędzy i inne polityki monetarne, które zostały wprowadzone w celu spróbowania wzmocnienia osłabionej gospodarki w świetle pandemii Covid-19, są również szkodliwe dla wartości fiat. Oba te aspekty sprawiają, że Bitcoin – odporny na ogólne ruchy rynkowe – staje się nagle atrakcyjną alternatywą.

Istnieje wiele tradycyjnych i instytucjonalnych inwestorów i handlowców, którzy już zidentyfikowali Bitcoin jako potencjalnego asa w rękawie jako bezpieczną przystań w nowej erze, ale Winklevoss Twins zobaczyć napis na ścianie też.

Bliźniacy wskazują na rządowe drukowanie pieniędzy w bilionach i pożyczanie między departamentami rządowymi jako czynniki, które ostatecznie doprowadzą do inflacji.

„Jeszcze przed COVID-19, i pomimo najdłuższego biegu byka w historii ekonomii USA, rząd wydawał pieniądze jak pijany marynarz, tnąc podatki jak Crazy Eddie i drukując pieniądze jak republika bananów“ – piszą bracia.

„Podczas gdy [COVID-19] rzucił nas dalej na drogę do miękkiej niewypłacalności, większym winowajcą jest trwała i bezpologetyczna zmiana polityki rządu Stanów Zjednoczonych w kierunku modelu monetyzacji długu w celu finansowania jego operacji“ – dodali bracia.

„Bitcoin nie jest tylko towarem deficytowym, jest jedynym znanym towarem we wszechświecie, który ma deterministyczną i stałą podaż,“ dodali bracia.