Ta metryka sugeruje, że cena Bitcoina może sięgać nawet 590 tys. dolarów.

Niezrealizowane zyski/straty netto powracają do poziomów, które w przeszłości spowodowały gigantyczne wzrosty cen Bitcoinów, zauważa Glassnode.

Bieżący bieg byków Bitcoin (BTC) może wysłać BTC/USD aż do 590.000 dolarów, jeden wskaźnik przewidywany w tym tygodniu.

Curated by onchain analytics resource Glassnode, the Net Unrealized Profit/Loss (NUPL) index has reached a level that has historically launched the Bitcoin price an order of magnitude higher.

W 2011 roku cena wzrosła o rekordowe 3,000% po wydarzeniu NUPL, natomiast na początku 2013 roku wzrosła o 800% i o kolejne 600% w tym roku. W 2017 roku, roku, w którym Bitcoin Gemini osiągnął swój poprzedni rekord, wzrost wyniósł 1.200%.
Wykres niezrealizowanego zysku trafia na poziom panelu startowego

Najnowszy sygnał byka został zauważony i załadowany do mediów społecznościowych przez szefa działu technicznego firmy, Rafaela Schultze-Krafta, 30 listopada. W tym czasie BTC/USD tworzyło już nowe, wszechobecne rekordy na kilku giełdach.

Obecnie poziom NUPL wynosi 0,62. Wcześniej osiąganie tego poziomu rozpoczęło trend wzrostowy, który odwrócił się dopiero, gdy Bitcoin trafił w nowy przedział cenowy.

NUPL mierzy udział monet w sieci, które przynoszą zysk w porównaniu z tymi, które nie przynoszą zysku. Zbudowany wokół neutralnej wartości zerowej, im bardziej indeks się od niej oddala, tym bardziej sieć osiąga zysk. Negatywne odczyty podobnie oznaczają większość strat.

„NUPL jest na poziomie 0,62 i przewiduje szczyty na poziomie 0,8+,“ wyjaśnił Schulze-Kraft obok opatrzonego adnotacją wykresu.
Bitcoin Netto Unrealized Profit/Loss (niezrealizowane zyski/straty) – historyczny wykres z adnotacjami.

Odczyt 0,8 lub wyższy tym razem otwiera drzwi do BTC/USD w dowolnym miejscu pomiędzy 133 000 $ a 590 000 $.

„Dopiero co zacząłem,“ podsumował.

PlanB: Bitcoin bull market jest na nas

Poniedziałkowa akcja w międzyczasie wzmocniła już pewnego siebie analityka, który od dawna mówił, że tegoroczny występ będzie „jak w zegarku“.

„PlanB“, pseudonimowy twórca opartej na stock-to-flow rodziny modeli cenowych Bitcoinów, powiedział 1 grudnia, że po ostatnim wydarzeniu, które miało miejsce w maju, wszystko będzie jeszcze do zaplanowania.

„Moi koledzy Bitcoiners, rynek byków jest na nas,“ oświadczył, produkując najnowszą wersję swojego wykresu Stock-to-Flow Cross-Asset (S2FX) pokazującego BTC/USD z najwyższym w historii miesięcznym zamknięciem.
Historyczny wykres krzyżowania akcji z przepływem (S2FX). Źródło: PlanB/ Twitter

Podobnie jak Schulze-Kraft, PlanB wierzy, że ostatnie zyski wyznaczają dopiero początek następnej fazy Bitcoin’a, teorii, która widziałaby Bitcoin’a po prostu podążać za jego historycznym zachowaniem.

„Jak w zegarku listopadowa czerwona kropka zamknęła się ponad wszystkie inne czerwone kropki … za 19.700 dolarów … nowy Bitcoin ATH“. To dopiero początek. Zobaczymy zmienność (np. -35%), ale także nowe ATH. Cieszcie się jazdą!“ dodał.